Domlouvání nově zvolených zastupitelů okresního města mění směr. Sdružení Pro naše Rokycany vystupuje z ústraní, kam předpokládalo, že spěje. Mění se také předjednané plány ODS.

Mezi časem došlo rovněž k ustavení malé koalice. TOP 09 a Rokycanští patrioti se spojili a dohromady teď disponují čtyřmi mandáty.
„Pořád je všechno otevřené, se všemi uskupeními se domlouváme,“ míní lídr kandidátů ODS Jaroslav Mráz. Pondělní jednání s ČSSD zatím ale podle představ ODS nevyšlo. „Zástupci strany nám oznámili změnu názoru, tlumočili, že do koalice s ODS nepůjdou. Další schůzky jsou ale připravené,“ dodal Mráz.

„Vyhodnotili jsme stuaci z minulého týdne a rozhodli se, že navzdory dřívějším úvahám boj zatím nevzdáme,“ informovala Marie Hlávková, která je lídrem sdružení Pro naše Rokycany. „Musím říci, že hodně tomu napomohly i podněty voličů, kteří si přejí, abychom jednali dál! S ČSSD jsme nově zahájili rozmluvy o spolupráci, ve čtvrtek by mělo padnout konečné rohodnutí. Kromě toho jsme oslovili také TOP 09 s Rokycanskými patrioty,“ doplnila.

Ve hře jsou ještě tři hlasy kandidátů KSČM: „Akorát sociální demokraté s námi okrajově jednali, jinak nikdo,“ sdělil lídr Jiří Zajíček. Předvolební situaci označill za nejsložitější za šestnáct let, co je v zastupitelstvu.

Vzhledem k tomu, že do příštího čtvrtka, tedy jedenáctého, kdy se ustavující zasedání uskuteční, je spousta času, nemusí být ještě o překvapení nouze. Navíc – volba rady a starosty je tajná!