Zemřel minulou středu v místní nemocnici, předtím se ale ještě léčil v Plzni.
Přesto jeho tvář bude už navždy usměvavě zářit v populárním snímku Zdeňka Trošky Kameňák 3, kde si nejen zahrál, ale pomohl režisérovi sestavit i romskou fotbalovou jedenáctku a filmovou rodinu v jednom. Znal i spoustu dalších lidí ze světa show businessu. Pomohl tak třeba některým stát se manekýny a manekýnkami známého módního návrháře Osmana Laffity. Nejvíce ale svých známostí využíval jako manažer skupiny Kale a zpěvačky Věry Bílé. „Byl to vynikající kamarád, miloval legraci a uměl podržet. Navíc to byl výborný organizátor. Měli jsme ho všichni rádi,“ uvedl za kapelu kale o pohřbu kapelník Jan Dužda. Zalitoval také, že zpěvačka, které hodně pomohl nepřišla. Věra Bílá se omluvila kvůli zdravotním problémům. Nám do telefonu řekla: „Ervín byl taková šachta do duše, dobrý člověk, pomáhal a byl i štědrý. Navíc jsme si s ním užili legrace,“ vzpomínala. „Ne, že bych ho jen chválila při téhle smutné události,“ prohlásila, „opravdu byl takový, to je dokázaná věc. Vozil nás, zařizoval vystoupení… Hrát neuměl, zato tancoval ,“ dodala.

„Tatínek zemřel tiše. Do poslední chvíle jsme za ním chodili,“ uvedla dcera Gábina. „Jsem ráda, že na něj lidé vzpomínají hezky.“
Obřad sloužil farář Leonardo Teca. Připomněl, že do Hrádku přišel v sedmdesátých letech. Pracoval hlavně jako profesionální řidič a kamionem procestoval Evropu. Jezdil ale také s taxi. Za pomoci rodiny podnikal rovněžl v pohostinství a hodně energie věnoval manažerské činnosti. S Kale se opět vydal do Evropy, ale zamířili i do Severní Ameriky a Kanady. Setkával se s významnými představiteli kulturního dění a zapojil se i do občanských iniciativ.

Třebaže obřad vedl farář Teca, v kostele byli i dva další. Evangelický – poslední sbohem Olahovi přišel dát také Ondřej Pellar – a pravoslavný romský duchovní David Dudáš. Řekl nám: „Znal jsem Ervína jako člověka hodně pracovitého, chytrého a šikovného. Díky tomu a jeho známostem nám v počátku hodně pomohl při opravě našeho chrámu. Lidi si ho opravdu vážili,“ konstatoval Dudáš.