VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycany chtějí naplnit sedm prvních tříd

Rokycany - Zítra jdou k zápisu předškoláci do devítiletky v ulici Míru. ZŠ TGM a Čechova ulice zvolily úterý 31. ledna

27.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Marek Nečina

V zájmu rovnoměrného zaplnění devítiletek města je v budoucím školním roce pro otevření prvních tříd zvolený poměr 3 : 2 : 2. Tři pro ZŠ Čechova a po dvou v ZŠ TGM a ulice Míru.

„Budeme spokojení, když se nám sedm prvních tříd podaří naplnit,“ uvedla Iva Bradová, vedoucí odboru školství a kultury MěÚ Rokycany. „Odcházet nám naproti tomu v červnu bude osm devátých tříd,“ dodala, „ Z Čechovy čtyři,
z TGM dvě a z ulice Míru jedna,“ doplnila údaje.

„Z hlediska naplnění škol třídami máme volnou kapacitu jen v ulici Míru. Po rekonstrukci se teprve pozvolna zaplňuje,“ informovala místostarostka Marie Hlávková. „Škola Čechova je sice veliká, ale vzhledem k potřebě odborných učeben i dalšímu jsme se s ředitelem dohodli, že se ZŠ vrátí k modelu 27 tříd. Nechceme také, aby jedna devítiletka byla přeplněná a jiná měla nevyužité prostory,“ objasnila Hlávková. „Co do kapacity ročníků i počtu tříd by pro ZŠ Čechova přijaté opatření dobře vycházelo také
z hlediska ministrem navrhovaného modelu podoby školství, který chce stavět na počtu žáků ve třídách. V případě Čechovy by pak naplněnost byla optimální,“ konstatovala.

Rokycanští nehodlají ročníky, zejména ne první, předimenzovat. Ideální stav je tak 22 až 24 žáků, jít s počtem přes třicet se vůbec nedoporučuje. Zatím jsme se snažili brát prváčků nanejvýše pětadvacet,“ sdělila Bradová. „Ani do budoucna není naším obdobím zvyšování počtu žáků. Ovšem, vzhledem k odchodu některých dětí z pátých ročníků na gymnázia bude zřejmě potřebné mít třídy na prvním stupni trochu početnější. Až se změnou vzdělávacího zařízení počet dětí v nich klesne, potřebujeme, aby podle zákona, o jehož přijetí se uvažuje, naplněnost tříd byla i nadále regulérní,“ objasňovala Hlávková.

Autor: Božena Šopejstalová

27.1.2012
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení