VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rokycany přispívají na očkování

Rokycany - Městský úřad poskytuje finanční příspěvek rodinám na pneumokoka a meningitidu.

16.12.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Shutterstock.com

Už v roce 2005 schválilo zastupitelstvo města poskytování příspěvku na očkování rokycanských dětí proti meningitidě a proti Haemophilus influenzae. a to úhradou celé vakcíny.

 V roce 2008 pak město rozšířilo poskytování příspěvků také na očkování proti nemocem způsobeným virem Streptoccoces pneumonie, a to ve výši 500 Kč na vakcínu. Od října 2010 vstoupila v platnost změna zákona o veřejném zdravotním pojištění, která uzákonila hrazení očkování proti pneumokokovým onemocněním zdravotními pojišťovnami. Tato novela se týkala dětí narozených po 1. 8. 2009.

Pravděpodobně i tato skutečnost způsobila, že v roce 2011 byl rozpočet určený na příspěvky na očkování čerpán pouze ze zhruba 50 procent.
K 30. listopadu o příspěvek proti meningitidě požádalo 29 rodičů pro své děti a 35 dětem bylo přispěno na vakcínu proti pneumokokovým onemocněním. Z 85 000 rozpočtu byl ke konci listopadu vyčerpáno pouze 40 277 Kč.

Na základě letošního čerpání bylo v rozpočtu na rok 2012 navrženo 70 000 Kč na příspěvky na očkování. Proto doporučujeme všem rokycanským rodičům, aby využili možnost čerpání příspěvků na očkování. Pro poskytnutí příspěvku rodiče potřebují potvrzení o úhradě vakcíny a očkovací průkaz.
Agendu poskytování příspěvků na péči vykonává na sociálním a zdravotním odboru paní Šmucrová – telefon 371 706 265, na kterou se můžete také obracet s případnými dotazy.

16.12.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení