Takové nadělení nikdo nepředpokládal a překvapilo i pana doktora,“ usmívala se Renata Inemannová. „Je to nebývalé,“ sdělil veterinář Ladislav Bejček. „Obecně platí, že malá vyšlechtěná plemena mívají méně početné vrhy. U Ši–Tzu bývají štěňata čtyři, eventuálně pět. Tohle byla navíc prvorodička a je tu osm odchovaných pejsků,“ vysvětloval.

Původně se tedy počítalo se čtyřmi drobečky. „Teď už si to užíváme, ale když to po čtvrtém štěňátku vypadalo, že porod nekončí, volala jsem doktora. „Počkejte chvilku, mohlo by tam být páté, schované za ostatními, ale víc jich nebude,“ uklidňoval mě. Báli jsme se totiž, že tak drobné tělíčko tolik pejsků nevyživí, a bylo nám těch tvorečků líto,“ sdělila majitelka fenky.

Když veterinář přijel za chvíli na kontrolu, bylo už pejsků na světě osm. Nechtěl tomu ani věřit. Mrňousci se podrobili lékařské kontrole a podobně jako lidská miminka i je čekalo očkování, vitaminy a navíc pak kúra proti vnitřních parazitům. Máma Nelly je zatím překvapivě zvládá uživit všechny. Je na své potomky také náležitě pyšná. Na cizí pouští nejdřív hrůzu, ale po chvíli si dá řici a hrdě je předvede. „Tihle psi jsou zlatí, oni totiž nekoušou,“ ujišťovali Inemannovi.

Paní Renata i dcera Martinka chundelatým štuclíčkům citově propadly hned, když s doktorem „na telefonu“, vzhledem k jeho dalšímu zaneprázdnění, asistovaly u příchodu štěňátek na svět. Malí se ale rychle stali miláčky i otce rodiny, osmnáctiletého juniora a stejně tak babičky i dědy. „Táta s bráchou, jakmile přijdou, se nejdříve zaobírají se štěňaty, pak až s námi dalšími. Táta se jim možná věnuje víc než mně s bráchou,“ žertovala Martina.

Pokud jde o novopečenou maminku, nemá na sebe moc času. To je nějakého upravování a olizování dětí. O to víc pozornosti jí na oplátku věnují její páníčci. Každý den ji čeká pořádná toaleta, hlavně česání. Přes veliký zápřah, který musí zvládat, se chce určitě líbit. Z Rokycan totiž jezdí sledovat pokroky svých ratolestí i táta Ben.

„Letos budeme mít smutného Mikuláše a vůbec vánoční čas. To bude totiž tak akorát doba na loučení se štěňaty. Určitě to obrečíme všichni. Malá už teď škemrá, abychom si aspoň ještě jednoho pejska nechali,“ prozradila Renata Inemannová.