„Začátky nebyly jednoduché, ale to nejlépe ví každý podnikatel. Postupně se situace zlepšila, takže nyní dávám příležitost osmi lidem. Radost jsem měl, když jsem uspěl ve výběrovém řízení a vybavil obřadní síň na rokycanské radnici. Také nábytek do opravované školy v ulici Míru bude od nás,“ oprášil první krůčky.

Díky sportovním kontaktům se dostal k tuzemským hokejovým špičkám. „Zabývám se totiž i atypickými interiéry, a to od návrhu po realizaci. Takže jsem vybavil kanceláře i domácí pracovny zachránce plzeňského klubu Martina Straky, svazového předsedy Tomáše Krále, právníka Kramariče a několika hráčů české ligy i NHL. Třeba Jaroslava Špačka, Petra Sýkory, Honzy Čalouna, Romana Málka a výčet by byl ještě hodně dlouhý,“ dodal Přikryl.

Spolupracovat s profesionály je prý radost: „Například Martin Straka je skvělý člověk. Přátelský, komunikativní a naprosto vyrovnaný. Ze zámoří si přivezl jasnou vizi a bylo na mně, abych se vcítil do jeho filozofie.“ Materiálem je zpravidla mahagon a dodavatelem partneři z Rakouska. Na intarziové stoly Rokycanští používají vykládanou dýhu.

Šéf truhlárny se může spolehnout na své podřízené. „Jde o kontrakty, při nichž přesnost, kvalita i finální montáž hrají významnou roli. Vedoucí Jaroslav Belšán i mistr výroby Petr Rybář toho dokážou se svými lidmi hodně.“

Dodejme, že jablko nepadlo daleko od stromu a oba synové Romana Přikryla se věnují nejrychlejší kolektivní hře. Mladší v Rokycanech a starší válí za mladší dorost HC Plzeň 1929. Dokonce tak dobře, že vyzkoušel reprezentační dres výběru České republiky do patnácti let.