VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozbředlý sníh blokuje dopravu

Těně – Množství sněhu značně ztěžuje situaci na silnicích. V Těních zatarasil rozbředlý sníh tamější komunikaci.

8.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: archiv VLP

Lidé se včera dostávali do práce s obtížemi a lepší to nebylo ani v pondělí.
„Skutečně jsme zaznamenali problémy s rozbředlým sněhem v okolí Tění. Komplikace netrvaly dlouho, silnici jsme protáhli. Jedná se o vozovku třetí třídy, která se podle vyhlášky nemůže upravovat solením, ale pouze inertními materiály. To znamená, že se používá například písek nebo štěrk,“ komentuje situaci Pavel Fait, náměstek Správy a údržby silnic Rokycany.

S údržbou místní komunikace je ale potíž každoročně. Starosta Tění Václav Pour se vyjadřuje následovně: „Domnívám se, že by se celá věc měla důkladněji řešit. S nesnázemi se tu potýkáme každou zimu. Pokud silničáři pro– jedou a prohrnou silnici jednou za den, je to dle mého nedostačující. Další věcí je to, že se tady vzhledem k typu vozov– ky třetí třídy nemůže solit.“

Řešení proto zástupce vesnice vidí například v použití chemických látek, zejména soli. „Východiskem by mohlo být použití těchto chemických látek v kombinaci s protažením vozovky,“ dodává .

Včera vznikaly komplikace i na regionálních železnicích. První byly zaznamenány před sedmou hodinou. V úseku Příkosice – Nezvěstice padl na trasu strom. „Pro cestující byla připravena náhradní autobusová doprava. Strom se ovšem podařilo rychle odstranit a za hodinu už vlaky v úseku jezdily dobře,“ sdělil Radek Joklík, mluvčí Českých drah. V úseku Chrást – Radnice zase došlo k poruše motorového vozu. „I zde byly pro pasažéry přistaveny autobusy. Celá záležitost by měla trvat do čtrnácté hodiny,“ popsal situaci Joklík.

Ti, kteří vyrazili z Rokycan do Prahy a naopak, si museli na daný spoj počkat. Od minulého týdne zpoždění přetrvávají. „Problém vznikal jednak v Praze, jednak u Hořovic. Na Smíchově, odkud vlaky vyjíždějí, byly zaváté výhybky. Podobně tomu bylo také u Hořovic. Cestující proto byli přepraveni náhradní dopravou, v některých případech použili regionální vlaky. Ráno nabíraly spoje až hodinová zpoždění. Musím ale konstatovat, že během dopoledne se je podařilo zredukovat pouze na několikaminutová,“ dodává mluvčí Českých drah.

Autor: Klára Mrázová

8.12.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Šlehofer

Policie pátrá po Petru Šlehoferovi z Rokycan

Pavel Vrba

Vrba: Máme co napravovat

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Rokycany – Probační a mediační služba Rokycany připravila na čtvrtek Den mediace.

Hubník: Škoda první půle

Lugano (od zvláštního zpravodaje deníku) – Utkáním proti Luganu naskočil znovu do mužstva po dlouhé pauze zaviněné vleklým zraněním. Svůj návrat si ale kapitán Viktorie Roman Hubník představoval určitě jinak. Jeho tým prohrál v Luganu 2:3 a ani on sám neměl svůj den.

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení