ROKYCANY - Kvůli revizní prohlídce bude ve čtvrtek 12. května uzavřena rozhledna na vrcholu Kotle pro veřejnost. Ovšem pouze na tento den, neboť od pátku 13. 5. může být opět cílem turistů.

Dominanta vyrostla roku 2014 a 8. narozeniny si připomenou poutníci hned v sobotu 14. května. Mohou se před výšlapem registrovat v zasedačce Triana na nádvoří radnice (10.30 až 12.30). V cíli dostanou diplom i upomínkové předměty. Od 13 hodin pak budou na kopci vyhrávat Kamarádi z Rokycan.

Rozhledna je vysoká 28 metrů a při ideálním počasí lze dohlédnout na vrcholy Brd, Šumavy, Českého lesa, Krušných hor a Českého středohoří.

DOBŘÍV - Zasedání dobřívského zastupitelstva se odehrává v pondělí 9. května od 18 hodin v klubovně nohejbalistů v Pavlovsku (obec je součástí spojeného celku).

Ve scénáři jsou mimo jiné obsažené rozpočtové úpravy, dotace k dokumentaci na stavbu pumptrackové dráhy, tůní u Pionýrky nebo prodloužení komunikace v části Dobříva.

ROKYCANY - Činnost ochránců přírody z organizace v rokycanské Švermově ulici obsahuje i nabídku zájezdů. V sobotu členové ZO i jejich příznivci zaplnili autobus při výletu do zámku v Ploskovicách, Litoměřic a sklárny v Nižboru. „Ideální počasí a skvělá parta lidí, která si to užila,“ neskrýval radost šéf spolku Pavel Moulis.

Po sobotní akci následovala v neděli oslava Dne matek a vítání občánků
V Líšné tancovali besedu tu nejmenší

Další akce na sebe nenechá dlouho čekat. V neděli 29. května to bude výprava do Lysé nad Labem na výstavu myslivosti, rybářství a včelařství s názvem Natura Viva.

ROKYCANSKO - Hned ke dvěma haváriím vyjížděli v neděli brzy ráno profesionální hasiči z rokycanské Komenského ulice. Třicet minut po příchodu 8. května to byla nehoda u Litohlav a v šest hodin obdobná událost u kamenného Újezdu. Mezitím si směna HZS střihla pomoc obyvatelům rodinného domu ve Strašicích.

Pokud jde o sobotu, zaměstnala jednotku HZS kolize se zraněním ve Smědčicích. Kromě toho hasiči odstraňovali padlé dřeviny (Zvíkovec, Borek) a technický zásah si připsali v Březině.

LHOTKA - O pozemky pro stavbu rodinných domů byl ve Lhotce zájem. Zastupitelé dnes řeší osvětlení parcel, ale i čekárnu nebo znak.

PODMOKLY - O auditu hospodaření za loňský rok budou dnes jednat zastupitelé Podmokel. kromě toho schvalují závěrečný účet obce 2021, věnují se realizovaným kontrolám a pronájmu nebytových prostor v objektu č. 65.