ROKYCANY - Dnes a také zítra se musí turisté rozloučit s představou nádherného výhledu z rozhledna na vrcholu Kotle. Dominanta je uzavřena kvůli sanaci základových patek a lokální opravě nátěrů zábradlí.

RADNICKO - Hasičské sbory ze severní části okresu vyrážely včera odpoledne přes vodu do Kozojed. Výjezdové jednotce SDH Břasy byl například poplach druhé stupně vyhlášen po čtrnácté hodině a krátce na to těžkotonážní stroj směřoval na místo.

V sousedním okrese došlo k požáru navezené slámy u zemědělského objektu. Záchranáři zjistili, že plameny zachvátily dva stohy. Jeden už byl zasažen zcela, druhý částečně. Dobrovolníci i profesionálové zde začali s požární obranou, aby se požár. Na plně zasaženém stohu pak bylo realizované přímé hašení.

Ilustrační foto.
Na Rokycansku čekají řidiče další zákazy

KLADRUBY - Záchranné složky vyjížděly v pondělí po čtrnácté hodině k nehodě poblíž Kladrub. Šestatřicetiletá žena za volantem vozu zn. Renault nezvládla řízení. Po projetí pravotočivé zatáčky vjela do protisměru a skončila mimo silnici, kde se auto převrátilo. Společně s ní cestoval ještě pětadvacetiletý muž a také její osmnáctiměsíční syn. Dechová zkouška vzápětí odhalila příčiny havárie. „Vyzněla pozitivně s výsledkem přes dvě promile alkoholu. Motoristka přišla na místě o řidičský průkaz a bude čelit trestnímu stíhání,“ sdělila mluvčí Policie ČR Hana Kroftová. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 220 tisíc korun.

ROKYCANY - Dnes od 8:30 do 14:30 hodin nebudou v rokycanském informačním centru (nádvoří radnice) poskytovány některé služby. Konkrétně jde o Plzeňskou kartu, Czech Point a ověřování podpisů i listin.