Kolik mladých rybářů se zúčastnilo soustředění? Týkalo se jen české reprezentace?
Do Semil mohl přijet každý z juniorů, který měl čas a chtěl se něco přiučit. Záleželo na každém, jak dlouho tam chce být, protože nás každý den učili to samé. Já se zúčastnil na tři dny a vůbec toho času nelituji. Kolik lidí nakonec dorazilo, nevím. Soustředění trvalo týden a skoro každý den přijela na výcvik jiná skupina.

Kdo se vám tam věnoval? Trenér reprezentace, Milan Čubík, sliboval, že dorazí odborníci z ciziny.
Výcvik vedli hosté ze Španělska – otec se synem. Nejvíce nás však učil otec Juanma.

Jak vypadá jeden takový den na rybářském soustředění? Vstáváte časně ráno?
Ne, snídani jsme měli kolem osmé hodiny. Po ní nás Juanma naučil splétaný suchý návazec, který si potom každý ze zúčastněných mohl vyrobit. Když si ho každý udělal, předvedl Juanma vázání španělských vzorů mušek. Po obědě nám ukázal techniky házení, jako třeba, když je za námi strom nebo skála, házení mezi větve a pod větve, které jsou těsně nad vodou a podobně. Kolem páté hodiny jsme se přesouvali k vodě, kde jsme si hlavně měli vyzkoušet právě ty techniky, které jsme se během dne naučili. Všem, kteří chytali, se Juanma neustále věnoval a říkal, co a jak by se mělo zlepšit.

Zaznamenal jste v tak krátkém čase od mistrovství ještě nějaké úspěchy?
Předminulý víkend jsem se zúčastnil závodu Memoriál Milana Januse ve Strakonicích na Otavě. Bylo tam dvaačtyřicet účastníků. Závod byl, bohužel, ukončený po polovině, protože hrozně pršelo a voda se trochu zvedla. I přes to – možná, že spíš díky tomu – se mi podařilo uspět a jsem skončil jsem opět první.

Co vaše plány do dalších dní?
Hrozně moc se těším na Slovensko. Tam jede prvních pět českých reprezentantů za odměnu. Chystáme se tam příští měsíc, a to a to 16. září. Budeme chytat na Belé, Váhu a Černém Váhu.

A co škola? Nebudete letos maturovat?
Budu, jdu do čtvrtého ročníku dopravní průmyslovky v Plzni. Doufám, že se mi podaří zkoušky i rybaření skloubit tak, že v obojím uspěji.