Třiadevadesáté narozeniny slavil o víkendu Rudolf Sýkora z Mirošova. Stálý optimista, který se nesmazatelným způsobem zapsal mezi ikony rokycanského fotbalu! „Jenže jsem z bývalé party už zůstal sám. Na Špicla, Smetanu, Rubáše, Tytla a další kamarády ale vzpomínám často a rád," smutně pokyvoval hlavou vitální chlap.

Vyučený lazebník hrával v okresním městě od svých čtrnácti let. Kopané se věnoval i při totálním nasazení v německém Rosenheimu, odkud se vracel až 12. července 1945. Přestoupil do SK Bory, pak zkusil profesionální kariéru v Kostelci nad Orlicí, aby se posléze vrátil do mateřského oddílu. Chvilku to zkoušel jako profesionál, aby závěr kariéry opět prožil v mateřském klubu. Stejně vážně jako sportu se věnoval profesi holiče.

Podzim života tráví věčný optimista v Mirošově. Oporou je mu manželka Zdeňka i rodina jednoho ze dvou synů. Vnoučat má pan Rudolf pět a všechna mu dělají obrovskou radost. Tu fotbalovou sedmiletý Matěj, který střílí branky za přípravku FC jako na běžícím pásu!