Trasa se totiž blíží dvěma kilometrům a město současně potřebuje vyřešit vodu i kanalizaci. Průsaky do sklepení okolních domů místním znepříjemňují život. Dokládali to i v petici představitelům Rokycan, z níž jsme citovali v závěru roku.

Příslib, že do města přitečou dotační peníze ve výši skoro šedesát milionů, který zazněl ve stejnou dobu, řidiči a obyvatelé bydlící v lokalitě přijali s ulehčením. V mnohých případech ale zároveň i nedůvěrou: „Nevěřím slibům vedení města, že se stav zlepší. Ty neustálé drobné opravy, kolik peněz už to stálo. Projeďte si ulici dnes. Je to pořád stejné. A dokud to bude hlavní tah, po kterém se prohánějí kamiony nekontrolovanou rychlostí, tak se ani nic nezmění,“ konstatoval Pavel Šindelář a dodal: „V odpovědi na petici nám přišla z města informace, že na jaře by se měl začít opravovat první úsek ulice Boženy Němcové. No, necháme se překvapit, zda není začátek oprav plánovaný na 1. apríla!“ míní.

Místostarosta Jaroslav Mráz tvrdí, že ne. „Na centrální adresu Rokycany už poslaly zveřejnění výběrového řízení na zakázku rekonstrukce ulice Boženy Němcové,“ sdělil, „osmého března by se měly otevírat obálky s nabídkami,“ dodal. Zahájení prací je naplánované hned na letošní duben a skončit by měly v květnu 2011.

Práce ale budou finančně rozdělené. „Ze šedesáti přislíbených dotačních milionů, uvažovaných pro celou akci, můžeme čerpat jen na rekonstrukci silnice. Tedy zhruba pětadvacet milionů. Zbytek, představující přeložku kanalizace, vodovodu a osvětlení, se sice bude dělat současně, ale potřebné náklady musí město uhradit ze svého,“ uvedla místostarostka Marie Hlávková. Obojího by se přitom měl zhostit jeden zhotovitel.