„Nejbližší dvě centra jsou v Plzni, ale rychlejší vyšetření momentálně zajistí v Klatovech a Tachově,“ uvedl koordinátor projektu Ondřej Klíč s tím, že v Rokycanech osloví možná stovku žen. Jedno procento pacientů s rakovinou prsu podle něj tvoří i muži. „V Ostravě nás oslovil pán, který děkoval za osvětu, která mu zachránila život,“ dodal Klíč. Posádku tvořily ještě ženy z Aliance českých organizací a žen s rakovinou prsu s autentickými zkušenostmi a členky Mládeže ČČK.

V Rokycanech za alianci vystupovaly ženy z Mamma Help centrum Plzeň. Předsedkyně místního Onko klubu Anna Šímová má proto smíšené pocity, ačkoli jízda je podle ní vynikající aktivita. „Rády bychom se byly zúčastnily, u dřívějších autobusů jsme byly vždycky. Zeptám se na to v alianci,“ řekla.

Akci chválila i čerstvá maminka Silvie Hůlková, která vyplnila test znalostí prevence a pak si vyzkoušela na modelu techniku samovyšetření. „Tuto prevenci je dobré dostat do povědomí lidí. jde to sice pomalu, ale jde to,“ mínila. Ve druhé etapě projektu navštíví růžový autobus během 30 pracovních dní stejný počet měst v Česku. Jeho jízda skončí 30. října v Praze.