S létem se nikomu loučit nechce. Tak trochu to bylo znát i na přehradě v Hrádku, kde byla o víkendu na 24 hodinové rybářské akci účast o něco slabší, než v předchozích případech. „Je trochu znát, že je v okolí hodně akcí. Ale zase mají ostatní rybáři na břehu větší klid. Dnes byl zatím největší úlovkem kapr, který přesahoval svoji délkou 60 centimetrů," prozradil těsně po západu slunce organizátor akce David Hanuš.

Než zakončil svoje povídání o bohatství, které místní voda skrývá, začal se ohýbat prut jednomu z rybářů. Po pár minutách lovec podebíral pěkného šupináče. „Přespávat tu dnes nebudu a chtěl jsem tedy balit. Záběr přišel na poslední chvíli," prozradil Pavel Vajnar ze Strašic, který měl ve vezírku už jednoho kapra, jen o pár centimetrů menšího.

„Chystáme do budoucna některé změny. Co se týče povolenek, tak samozřejmě přibude i nějaká násada. Paradoxně doufáme ve slušnou zimu. Radi by jsme se pustili i do chytání na dírkách, na zamrzlé hladině," dodal Hanuš.

Pořádný odpolední liják se rybářů, kteří v místě měli o zázemí v podobě točeného piva i rozpáleného grilu připraveného na pochoutky, příliš nedotkl. Zůstal totiž v centru města. O aktualitách by měly informovat s předstihem vytvářené internetové stránky tohoto atraktivního revíru, které by měly mít premiéru a být spuštěny právě dnes.