Neprší, navíc v panujících vysokých teplotách se voda rychle odpařuje a ubývá. „Zbylá je pro ryby moc teplá. Přítoky přestaly plnit svou úlohu, z devadesáti procent jsou vyschlé. Ani zdaleka nedodají to, co se odpaří. Voda se v rybnících nevyměňuje,“ vrstvil jeden problém na druhý šéf Rybniční správy společnosti Colloredo – Mannsfeld, Zbiroh, Radek Jandera.

Čím vyšší teplota vody, tím nižší je její schopnost vázat kyslík. „Objevují se už nulové hodnoty. Tři týdny, abychom nezatěžovali organismus ryb, protože jim hrozí úhyn, nemůžeme krmit tak, jak bychom potřebovali. Ze sedmnácti obhospodařovaných rybníků teď krmíme jen na třech. Pouze tam, kde jsou velké plochy a větrem se aspoň trochu rozvlní,“objasňoval Jandera.

Zmíněné vede nejen k tomu, že vodní hospodáři přicházejí o přírůstky. Sčítají už i kusové ztráty na candátech a také kaprech. Všude něco, ale dohromady je ztráta citelná.

Aerátory, s nimiž si na rybnících vypomáhají, když vodu v zimě sevře led a nedostává se kyslíku, při těchto teplotách podle rybníkářů ztrácejí efekt.