VESELÁ - Sraz ve strašidelných kostýmech mají v pátek patrioti Veselé i okolních obcí v 18 hodin u Hořejšího rybníka (na Mirošov), Cíl bude na hřišti a připraveny jsou dvě stezky podle odvahy účastníků. Vyhlášena je soutěž o nejstrašidelnější masku a ve finále si lze opéct uzeniny.

MIROŠOV - Akci pro nejmladší obyvatele města pořádají v nedělním podvečeru na jihu. Mirošovská lucernička začíná v areálu sokolovny 17. hodinou. S opékáním uzenin a tvořivou dílnou. Zhruba v 18.30 se vydá lampionový průvod ulicemi a končí se na zámku. Program sestavili členové společenské komise.

ZBIROH - Fit klub ve Zbiroze pořádá zítra s vedením města Fit den. Dějištěm bude od devíti hodin tělocvična základní školy, kde mohou účastníci počítat se třemi lekcemi: tabata, bodyforming a port de bras. Vstupné je sto korun.

BOREK - Borecká strašidla aneb pochytej je všechny. Akce pro předškoláky i žáky 1. a 2. tříd (ale i ty o něco starší a také pro rodiče) s obrázky Báry Šímové trvá do neděle 6. 11. Kluci a děvčata plní na stezce řadu úkolů a o informace před jejím absolvováním lze psát na mmoulisova@seznam.cz.

ROKYCANY - Starý rokycanský hřbitov (v centru města) ožije v sobotu strašidly a tajemnými přízraky. Program pro děti a jejich rodiče je na soutěžní trase plánovaný mezi 17. a 19. hodinou. Ale už v 16.30 startuje malování na obličej, nabídka občerstvení i zajímavé ceny pro děti, které dorazí v maskách. Během akce bude mimořádně přístupná Fitzova hrobka!

HOLOUBKOV - Členky organizace Českého svazu žen Holoubkov – Mýto pořádají tuto neděli ve spolupráci s obcí zdobení vánočních perníčků. Uskuteční se od čtrnácti hodin v zasedací místnosti úřadu, kde bude pro účastníky připraveno vše důležité: zdobítka včetně náplní, upečené perníčky a občerstvení ve formě kávy, čaje i nealkoholických nápojů. Účastníci si budou moci polotovary i vlastní výrobky odkoupit.

ROKYCANY - Už jen do neděle 6. listopadu lze ve výstavní síni rokycanského muzea v ulici Josefa Knihy navštívit expozici Bienále grafiky 2022.