Policisté žádají veřejnost o pomoc při objasnění krádeže, ke které došlo začátkem týdne odpoledne. V pondělí přišel do obchodního domu Lidl v Plzeňské ulici v Rokycanech neznámý muž, který si do nákupního vozíku naložil lahve s alkoholem. Následně prostory krámu opustil, aniž by za zboží zaplatil. „Celkem šedesát lahví alkoholu naložil na parkovišti do zaparkovaného vozidla, s největší pravděpodobností značky Volkswagen Passat combi, béžové barvy. V této chvíli byl oslovený prodavačkou prodejny, muž ale neváhal, nasedl do vozidla a s otevřenými dveřmi u zavazadlového prostoru odjel ve směru jízdy na Plzeň," konkretizovala mluvčí PČR Hana Kroftová.

K popisu osoby svědci uvedli, že se jednalo o muže ve věku okolo 30 let, střední postavy, vysokého okolo 180 cm. Měl krátké vlasy a oblečený byl do kraťasů a světlého trika s krátkým rukávem. Rokycanští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody v délce trvání až dva roky.

„Tímto žádáme o spolupráci občany, kteří se ve sledovanou dobu pohybovali v okolí místa činu a všimli a mohou podat informace k osobě pachatele či k vozidlu, které by policistům napomohli případ objasnit, aby se obrátili na obvodní oddělení Rokycany (tel. číslo 974 335 650, e-mail: ro.oop.rokycany@pcr.cz)," uzavřela Kroftová.