Místem, kde ho může naposledy uctít veřejnost, se stal Palác Žofín. Málokdo však možná ví, že agentura NKL, která ho vlastní a má na starosti pietní úpravu prostředí a další náležitosti, působí v Plzeňském kraji (provozuje zámek Zbiroh). Po dohodě s rodinou agenturu smutnou rolí pověřil Úřad vlády. Jaroslav Pácha stojící v čele NKL sdělil, že už od minulého týdne se operativně dolaďují podrobnosti aktu, na jehož zajištění se podílí řada institucí. Potvrdil, že ve smuteční síň přeměňují velký sál Žofína. Kapacitu má velkou. Ovšem množství těch, co chtějí vzdát poslední úctu muži, který byl dennodenním společníkem v našich domovech – se tipuje na více než tři sta tisíc. „Jestli odhad vyjde, všichni se asi nebudou mít šanci dostat dovnitř a podepsat se do kondolenční knihy. Přes značnou kapacitu Žofína bylo propočítané, že reálný počet účastníků je kolem čtyřiceti tisíc,“ uvedl Pácha.

Nábřeží mezi Národním divadlem a Mánesem bude od 8 do 22 hodin uzavřené. Kondolující budou směrovaní přes most Legií k Národnímu divadlu a na Žofín, Mánesem potom zpět.

Místo, kam bude po sobotním obřadu v katedrále Sv. Víta Karel Gott uložený k poslednímu odpočinku, zatím oficiálně potvrzené nebylo. Ovšem jednou z možností, o níž se mluví, je i Újezd u Svatého Kříže, kde by spočinul po boku rodičů. Ještě za života se zpěvák v tomto duchu vyjádřil.

Nápaditou kolekci výpěstků prezentovali zahrádkáři ze šesti základních organizací okresu v centru Rokycan.
Zahrádkáři se pochlubili v Zeleném domě