Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři dostali diplomy za studium

Mirošov – Domov Harmonie se ve čtvrtek stal místem slavnostního vyřazení absolventů studia Virtuální Univerzity třetího věku. V deset hodin se sál zařízení, kde žijí desítky dříve narozených občanů, změnil v univerzitní aulu.

14.5.2010
SDÍLEJ:

Diplomy a pamětní listy za výsledek vzdělávání v rámci Virtuální Univerzity třetího věku senioři ve čtvrtek přebírali v mirošovském Domově Harmonie. Přítomným, kteří se sjeli z celých Čech, přišla poblahopřát také hejtmanka kraje Milada Emmerová. Foto: DENÍK/Božena Šopejstalová

Jan Jarolímek, vedoucí projektu, v rámci události sdělil, že 324 seniorů v tomto roce splnilo dané podmínky pro ukončení různých stupňů studia. Z toho někteří absolvovali už celý cyklus. Třicet z nich v Mirošově vlastně promovalo a převzalo diplomy. Dalším přítomným, celkem jich bylo pozvaných 187, byly určené pamětní listy. Podobné setkání se příští týden pro moravské studující uskuteční v Uherském Brodě.

Účastníky mirošovské slavnosti se stali senioři ze 14 konzultačních středisek Virtuální Univerzity třetího věku. Právě západní Čechy jsou mezi nimi přednostně zastoupené. Proto se akce také zúčastnila hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová a člen rady Václav Koubík. Hejtmanka připomněla, že současná lékařská věda dokáže hodně prodloužit lidský život. „Vy si ale prodlužujete jeho kvalitu. Studium vás vede k veliké aktivitě a zájmu o okolní dění. Jste v tom vzorem i pro své vnuky,“ zdůraznila.

K blahopřejícím se mezi dalšími připojil také Jan Hron, děkan České zemědělské univerzity v Praze, která velkou měrou zaštiťuje odborné zázemí dění. „Vědomosti jsou největším bohatstvím života,“ konstatoval děkan. „Svým přístupem ke vzdělávání, navíc s využitím nejnovější techniky, jste příkladem pro mnohé,“ chválil dosažené výsledky.

Za studující seniory Eva Sedláčková pronesla: „Možnost na stará kolena se formou prezenčního i virtuálního studia vzdělávat – to je splněný sen. A za jeho umožnění jsme moc rádi.“

Obyvatelka Harmonie Růžena Rottová dodala: „Do studia jsem se pustila, protože jsem chtěla podniknout něco, co má smysl a co také umožňuje dozvídat se zajímavé věci. Sedět dnes v sále bylo pěkné.“

Mezi frekventanty Univerzity třetího věku má mirošovský domov ještě jedenáct dalších zástupců. Ředitelka Radmila Dortová informovala, že první zájemci se začali znovu vzdělávat v roce 2008, další se přidávají. K dispozici mají vybavenou knihovnu a přes počítače přístup na internet.

Kromě toho ředitelka přítomné také rychle seznámila s dalším koloběhem života v Harmonii. Starosta Mirošova Vlastimil Sýkora zase přidal zajímavosti o obci i kraji a mnozí se s ním později vydali také na prohlídku zámku. Jiní do hamru v Dobřívě či na Kozel.

Autor: Božena Šopejstalová

14.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Uhynulá ryba. Ilustrační foto.

V Příkosicích uhynuli jeseteři

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Cheznovice načepovaly Radnicím desítku

Rokycansko – Kanonýři měli v devátém kole fotbalového okresního přeboru nabito! V pěti zápasech nastříleli 34 branek, což průměr téměř sedm gólů na jedno utkání!

Naši prvňáci ze ZŠ ul. Míru, Rokycany

Rokycansko - Ve středu 18. října najdete v Rokycanském deníku prvňáky z 1. B ze ZŠ ul. Míru, Rokycany. Nezapomeňte si koupit noviny.

FOTO: V Dobřívě se dařilo Mlečickým a dětem z Mirošova

Dobřív – Areál u vodního hamru v Dobřívě byl v sobotu zadaný pro dětské hasiče. Uskutečnilo se zde okresní kolo soutěže Plamen.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení