ROKYCANSKO - Sportovní a tělovýchovná organizace Rokycanska (STOR) pořádá ve svém sídle v Jiráskově ulici 214 – proti poště – pravidelná úterní cvičení pro spoluobčany nad 60 let. S názvem Restart pohybu a dohledem zkušeného trenéra Leoše Kubáta. Informace a registrace se zájemci dozvědí na: predseda@storokycany.cz nebo na tel. 723 536 872.

Cena je 50 Kč za cvičení a stačí si donést sportovní obuv i pohodlné oblečení.

Začíná se 1. února od 9.30 do 10.30 hodin (sraz o 15 minut dříve).

ROKYCANY - Čtvrteční pozorování zajímavých objektů na večerní obloze pokračuje v Rokycanech dnes po setmění. Pokud to počasí dovolí, mohou se návštěvníci seznámit se vzdálenými planetami a jinými tělesy. V opačném případě si prohlédnout fotografie nebo vyslechnou odbornou přednášku. Služba čeká na zájemce maximálně 60 minut po plánovaném začátku.

ROKYCANY - Oblíbené restaurační zařízení Lebowski café bar v rokycanské Růžičkově ulici (poblíž zimního stadionu) zve opět znalce kvalitního jídla i pití. V pátek i v sobotu je v nabídce sortiment klubu Sendvič a k tomu rumový koktejl Chupito v kombinaci 1+1.

ROKYCANSKO - Staroegyptské náboženství a jeho vztah k zoologii přiblíží dnes odborník Jiří Janák. Přednáška se koná od 17 hodin v prostorách Západočeského muzea v Plzni a je součástí probíhající výstavy Mezi Prahou a Káhirou: 100 let české egyptologie. Obdobný projekt byl k vidění také v Rokycanech!