Seniorka z Rokcan se na vlastní kůži přesvědčila, že troufalost některých lidí nezná mezí. V pátek večer jí zavolal muž, který se vydával za jejího vnuka a prosil o sto tisíc korun. Finanční hotovost mu půjčila, až posléze zjistila, že peníze skončily ve chřtánu drzého pachatele.

Na svou důvěřivost bohužel doplatila čtyřiasedmdesátiletá důchodkyně. S dobrým úmyslem chtěla pomoci svému vnukovi, který potřeboval peníze na koupi vozu. „Viník oběti volal prvního prosince a ´svou babičku´ žádal
o sto tisíc korun. Žena s půjčkou souhlasila a obnos šla vyzvednout,” uvedla k případu policejní mluvčí Jana Tomková.

Ještě tentýž den kontaktoval seniorku znovu a upřesnil, že finanční částku si vyzvedne jeho kamarád. „Poškozená tak sumu vydala neznámému muži, který u ní doma zazvonil s tím, že ho posílá vnuk,” konstatovala Tomková. Skutečnost, že se jednalo o podvod, ale zjistila důchodkyně až následující den při rozhovoru s rodinou. „Poté si také ověřila i fakt, že vnuk o žádnou půjčku na nákup vozu nežádal,” krátce dodala mluvčí PČR.
Rokycanští policisté v sou- časnosti po uvedeném pachateli intenzivně pátrají. Podle trestního zákoníku hrozí dotyčnému za přečin podvodu trest odnětí svobody v maximální výši pěti let.