Hasičská parta z malého Zvíkovce o sobě dává vědět často. Podařilo se jim zařadit mezi JPO 2 (výjezd do 5 minut) a zasahují i u dopravních nehod. Šest z nich pomáhá ale vracet zdraví také jinak. Stali se dárci krve.

Další ze čtvrtletních návštěv transfúzní stanice mají právě za sebou. „Za jejich přístup jsem moc rád,“ vyznal se starosta městyse a zároveň hasič Petr Uher. „Dělají pro druhé něco navíc,“ dodal pyšně. Současně ale posmutněle dodal, že jemu to zdravotní stav nedovolí.

S dárcovskou aktivitou začala Michaela Pěnkavová. „Měla jsem tetu na náročné operaci a slíbila jí, že krev za ni vrátím. Splnila jsem to, přestože jsem se bála. V transfúzce jsem se setkala s milými lidmi, a tak tam jezdím dál,“ uvedla Michaela, která má za sebou už 28. odběr.

Coby žena činu pro záměr získala i pět kolegů - Malečka, Burgeta, Kotláře, Procházku a Maška. S fóbií dalších bojuje a nějaké rezervy prý ještě jsou. „Když slyším o operaci, napadá mě, jestli zrovna neužili krev ode mne. Žádný neví, kdy ji sám bude potřebovat. Kdo může, měl by ji do koloběhu vracet,“ míní.