Pyšní se mohutnou základnou fanoušků v našem okrese, a tak není divu, že se premiéra uskuteční dnes od 21 hodin v radnické sokolovně.

Po odchodu Václava Šelmáta a členů, kteří v kapele působili krátce, se dlouholetý kapelník a bubeník Jiří Vébr musel porozhlédnout po posilách. A ukázalo se, že to nebude tak složité. Jako první přispěchal kapele na pomoc klávesista Miloslav Orcígr, který se do Sifonu vrací po třech letech. Oslovil kytaristu Tomáše Pícla a na basovou kytaru bude hrát Karel Malý. Nakonec kapelu posílil zkušený zpěvák Karel Babka. Jak už je v Sifonu zvykem, zpívat ale budou všichni.

Aktuální repertoár bude zahrnovat písně ze všech dosud vydaných alb a rovnoměrně tak připomene všechna historická období Sifonu. Postupně vznikají nové písně, ale dojde i na oprášení skladeb někdyi desítky let, nehraných.

Fanoušci se mohou těšit na vše, čím je Sifon po téměř 40 let své existence typický. Písně, z nichž podstatná část už téměř zlidověla, čtyřhlasé vokály, svěží melodie i na četné instrumentální produkce. Především ale na kapelu, která je při chuti a která se více než na svou bohatou minulost dívá do budoucnosti.

Z prvních koncertů v nové sestavě se dva odehrají na Rokycansku: 23. 12. Radnice, 25. 12. Mrákov, 31. 12. Blovice a 6. 1. Mirošov.