Ačkoliv podle statistiky vydané Úřadem práce ČR se v některých místech Plzeňského kraje snížila nezaměstnanost, na Rokycansku se toto číslo za uplynulý měsíc nepohnulo ani
o píď. Míra nezaměstnanosti k poslednímu říjnu tedy činila 5,3 procenta.

Na místní úřad se během minulého měsíce evidovalo 242 nových uchazečů. Mnoho Rokycanských ovšem hledá práci nejen v lokalitě svého bydliště nebo daném okrese. „Rozhodně se porozhlížím
v Plzni. Jsou tam větší možnosti a také lepší finanční ohodnocení. Naštěstí jsem ještě čtvrt roku na mateřské dovolené, mám tak přeci jen trochu času,” svěřila se Monika Jandová.

Cestování za hranice Ro- kycanska kvůli práci není výjimkou. Kromě toho sem přijíždějí i cizinci. „Já jsem dorazil do Čech asi před půl rokem. U nás jsou ještě tvrdší podmínky než tady. Vydělám si peníze, abych uživil rodinu a mohl za nimi na Vánoce přijet,” řekl Ilja Vasilov.
Pozitivní zprávou je, že přibylo třicet šest nově hlášených pracovních pozic. Naopak šedesát pět míst se během října zrušilo. Sedmnáct šťastlivců bylo ve svém hledání úspěšných a nastoupilo tak do nové práce.