I přesto, že je zima prozatím v nedohlednu, silničáři se připravují na příchod sněhové nadílky. Kromě vozové techniky už mají pod střechou také posypový materiál. Od pondělí už budou držet také pohotovostní služby.

„Plán zimní údržby máme sestavený na řešení obvyklé situace ze stanoveného pořadí důležitosti vozovek," sdělil za SÚS Rokycany Pavel Fait. „Oproti loňského roku došlo k jedné změně. Ta se týká technologie posypu, a to na komunikaci III/2326 mezi obcemi Litohlavy a Smědčice," vysvětlil. Vozovka se v loňském roce udržovala pouze pluhováním. „Letos na žádost Policie České republiky a veřejnosti jsme ji zahrnuli do pracovního okruhu pro inertní posyp," konstatoval Fait. V současné době mají k silničáři k dispozici osm sypačů se skrápěním a šest sypačů na inertní materiál. „Na skladě je 2 600 tun soli a 2342 tun inertního materiálu," počítal.

Rokycanští pracovníci SÚS udržují celkem 240 kilometrů silnic solí, 151 km struskou, drtí tři km a pouze protahování čítá přes padesát kilometrů. „Jedenáct kilometrů vozovky je neudržovaných. To jsou ty , které končí v řece nebo ve vojenském prostoru. Patří mezi ně například Třímany k řece Berounce, vozovka za Ostrovcem nebo komunikace z Trokavce k prostoru. „Stejně jako v minulých letech zajišťujeme vše výhradně vlastními silami. Od sedmnáctého listopadu začneme s pohotovostními službami na dispečinku," uzavřel Fait.

Pro případné problémy na vozovce mohou motoristé využít telefonní čísla na dispečink, kde drží pracovníci čtyřiadvacetihodinovou pohotovost: 724 201 814 nebo pevná linka 373 731 712.