Žďár je Pavlovska

Svojkovice – Každý den vyvěrají na povrch další nelogičnosti kolem pohybu lidí. Ve středu se například ozvali obyvatelé Borku, kteří teoreticky nemohou zavzpomínat na své bližní v areálu svojkovického hřbitova. Což potvrdil starosta obce Oldřich Hádlík s dovětkem, že jeho spoluobčané mají pro změnu zakázaný Žďár. Patří totiž Pavlovsku!

Zbirožští likvidovali olej

Rokycansko – Nebezpečnou olejovou skvrnu zneškodnili ve středu po třinácté hodině členové výjezdové jednotky SDH Zbiroh ve Švábínské ulici.

Už v úterý večer příslušníci HZS Rokycany vyráželi z Komenského ulice pod Čilinu, kde asistovali při převozu pacienta. Kromě toho se po dvacáté hodině přesunuli do Raisovy ulice a pomohli tu s otevřením bytu.

Soutěž prací hodnotila i Helena Východská, tajemnice katedry historie Pedagogické fakulty ZČU, která patřila k členům poroty.
Výtvarná soutěž o Egyptě inspirovaná sochou písaře Nefera oslovila 97 školáků

Bezděkov zve jen v pondělí

Bezděkov – Na pokračující nouzový stav zareagoval i starosta Bezděkova Josef Král: „Od 1. března do 30. dubna jsou úřední hodiny vždy v pondělí od 18 do 20 hodin.“ Kromě toho ale mohou obyvatelé vesničky využít telefonní spojení na čísle 725 041 097 nebo i emailovou adresu: bezdekov@radnicko.cz.