Od nedělního večera byli jejich řidiči na trasách až do včerejšího odpoledne.
„V neděli po dvacáté hodině začal sníh padat a my jezdili zhruba od dvadvaceti do šesti hodin. Potom řidiče vystřídala ranní směna a ihned pokračovala,“ uvedl Martin Bittner, dispečer Správy a údržby silnic (SÚS) Rokycany.

Ještě v šestnáct hodin se technika SÚS pohybovala po vozovkách. „Pluhujeme a pluhujeme. Napadla spousta mokrého sněhu a má umrznout, tak chceme komunikace vyčistit,“ doplnil před uzávěrkou novin Bittner.

 Silničářům ztěžovaly práci také nehody. Mezi Litohlavy a Smědčicemi, kde se v zimě udržuje silnice jen pluhováním a kam mají zakázaný vjezd těžké nákladní vozy, jeden z nich ze soboty na neděli poblíž Kokotských rybníků uvízl. Včera pak další. „Od šesté ranní ho chlapi vyprošťují,“ sdělil dopoledne dispečer. „Zbytečně nám takhle jejich neukáznění šoféři ubírají pracovní kapacitu, kterou potřebujeme využít jinde,“ konstatoval.

Dalším zdržením pro silničáře byl střet s osobním autem v Dobřívě. Zděšený řidič posypového vozu sledoval, jak mu druhý míří přímo do radlice. Naštěstí se srážka obešla bez zranění. Šetření nehody policií skluz na trase poté ještě poněkud protáhlo, takže na Strašicku a Těňsku se na začátku dne údržba vozovky zpozdila. „Předtím po čtvrté ranní jsme tam ale byli,“ sdělil dispečer.