OSEK - S dvouměsíčním uzavřením komunikace mezi Litohlavy a Osekem musí od 1. dubna do 31. května počítat motoristé. Důvodem jsou stavební práce v souvislosti s připojením severního Rokycanska na dálnici. Omezení je hlášeno také na jihu okresu, konkrétně v Lipnici od horní části obce k nádraží. Mezi Spáleným Poříčím a Mirošovem je tudíž značena objízdná trasa.

ROKYCANY - Sběrné dvory společnosti Rumpold - R (Jiráskova ulice, Němčičky) budou v sobotu 30. března uzavřené.

VOLDUCHY - Slavnost vzkříšení se koná v neděli 31. kbřezna od 16 hodin v Betlémské kapli ve Volduchách. Začne bohoslužbou (slouží husitský biskup Lukáš Bujna), od 16.30 pokračuje komorním koncertem, na kterém vystoupí Markéta Pavlíková (varhany) a Marta Neumannová (hoboj a zobcová flétna).

Součástí celodenní akce v rokycanském muzeu bylo ocenění mladých umělců v rámci soutěže O nejhezčí velkou kraslici
Rokycanští muzejníci si s oslavou Velikonoc pospíšili

SKOŘICE - Spolek skořických žen chystá 29. března na Velký pátek od 19 hodin sousedské posezení  a hudební doprovod je zajištěn. Nejmladší obyvatelé Skořic se mohou zapojit až do pondělí 1. dubna při Velikonoční cestě s kuřátkem (křížovka je k dispozici v altánu pod hospodou). Na sobotu 30. března od 13 hodin u rybníka se pak chystají rybáři, na zahájení sezony zvou sousedy i přátele.

TROKAVEC - Hospoda Na Pančavě bude dějištěm velikonočního odpoledne v neděli 31. března od 14.30 hodin. Chybět nebude malování na obličej, stezka pro děti, dílnička, divadlo a soutěž o nejlepší nádivku nebo beránka.