VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Silnice z Břas do Liblína už řidiče nestraší

Rokycansko – V úseku křižovatky u Němčovic byla oficiálně otevřená zrekonstruovaná část komunikace Břasy – Liblín.

24.11.2017
SDÍLEJ:

Zrekonstruovaná část je oficiálně v provozu.Foto: Deník / Havránek Václav

Jedná se o trasu dlouhou 10 350 metrů, která byla rozvržená do pěti etap. Investorem se stala Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Ve finále dílo vyšlo bezmála na 88 milionů (bez DPH). Zhotovením byla jako vítěz výběrového řízení pověřená firma Eurovia.

V rámci rekonstrukce se vozovka především dočkala nového povrchu, byla ale sjednocená i její šířka a získala také nové dopravní značení. Kromě zmíněných etap se realizace díla uskutečňovala po polovinách vozovky a dopravu vždy řídily světelné semafory. Nejsložitější práce zhotovitel musel zvládnout na zhruba dvoukilometrovém úseku mezi Újezdem u Svatého Kříže a křižovatkou u Němčovic. Tam došlo ke kompletní výměně konstrukčních vrstev vozovky.

Do výstavby byla zahrnutá i úprava dvou autobusových zastávek, včetně vytvoření dosud chybějících nástupišť. S dalším úskalím se bylo třeba vyrovnat před Liblínem. Povrch skály stavbaři zabezpečovali ocelovou sítí a stabilitu komunikace železobetonovými římsami upevněnými na vrtaných mikropilotech. V samotném Liblíně pak vznikla lemující gabionová zeď a stavba zahrnula i vybudování nové dešťové kanalizace. V předpolí mostu přes Berounku vyrostly opěrné železobetonové zdi a v případě vytvoření zemního tělesa byla použitá speciální armovaná zemina. Oprava samotného mostu bude následovat.

Náměstek hejtmana Pavel Čížek a ředitel SÚS vyjádřili při otevírání úseku dík Eurovii za zvládnutí stavby v předstihu. Začínalo se 20. března a je hotovo. „V roce 2015 se podařilo stihnout opravy u nás, teď se dá pohodlně a bezpečně dojet až do Liblína,“ konstatoval starosta Břas Miroslav Kroc a díky zhotovitele opět neminuly. S poukazem na perfektní provedení stavby se přidal i první muž Němčovic Karel Ferschmann. Vyzdvihl rovněž to, že dříve museli lidé na křižovatce z autobusů vystupovat skoro do pole, teď to mají na frekventované trase s plným pohodlím. Za Liblín Ester Laláková konstatovala, že místní během stavby zvládali velmi složitou situaci zahrnující i výstup po provizorním schodišti na most. Tím spíše umí docenit nynější stav. „Až dokončíme chystané napojení severu Rokycanska na dálnici a opravíme liblínský most, bude záměr úplný,“ míní Panuška.

Autor: Božena Šopejstalová

24.11.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Naši prvňáci ze ZŠ Stupno

Česko zpívá koledy. Ilustrační foto.

Na okresní mapu přibyl Plískov

Hrádečtí školáci podporují zítra onkologické pacienty

Hrádek – Vánoční besídku, kterou na středu chystají žáci Základní školy v Hrádku, bude provázet charitativní jarmark.

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pondělí 11. prosince 2017.

Aleje mizí, kácení extrémně převažuje

Plzeňský kraj - Za loňský rok se v kraji vykácelo 1115 stromů podél cest, vysazeno jich však bylo pouze 101.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT