Před Emmou neobstál žádný neupevněný předmět. V okresním městě si tak vichřice hrála například s nezabržděnými kontejnery. Silný vítr ale kácel i stromy. Už před desátou hodinou proto vyjeli profesionální hasiči nejdříve ke spadlému stromu v rokycanské lokalitě Pod Kotlem a vzápětí ke Strašicím – opět odklízet přes silnici padlé stromy. „V půl jedné odpoledne cestovali k obdobnému případu do Ejpovic,“ uvedla mluvčí HZS Plzeňského kraje Blanka Nechvátalová.

Kdyby silný vítr řádil o den dříve, mohlo dojít k vážnému neštěstí. Jeden ze stromů v parku u rokycanské Saské brány se totiž zřítil na budovu mateřské školy. Naštěstí to odneslo jen zábradlí.

Stržené elektrické vedení nad Hrádkem se snažili hned dopoledne opravit specialisté ČEZu. O pár desítek metrů dál leželo přes cestu asi šest velkých stromů, do jejichž odstraňování se okamžitě pustili odborníci s motorovými pilami.

Boris Müller z Prahy chtěl prožít klidný víkend na své chatě pod Čilinou v Rokycaech. Krátce po deváté hodině ho ale probudila obrovská rána. „Vyběhl jsem jen tak v pyžamu do toho lijáku s kroupami a viděl jsem, jak jeden ze statných smrků spadl na mé auto,“ líčil nepříjemný zážitek. Přesto mluví o štěstí. „Ten strom mohl spadnout na chatu, což by znamenalo mnohem věší materiální škodu, nehledě na to, že nás mohl zranit. A naštěstí jsme tentokrát přijeli manželčiným starým fiátkem, který má hodnotu pod deset tisíc. Ještě, že jsem dal své nové do opravy,“ radoval se.

Kvůli vichřici byl zrušen i fotbalový turnaj v Hrádku a další sportovní aktivity.