ROKYCANY - Poslední den roku 2022 byl v okresním městě ve znamení mohutných nákupů. Otevřeny měly až do setmění všechny velkoprodejny a třeba v Kauflandu se už po ránu rozpoutal souboj o vajíčka. Což část krabiček odnesla…

Nezaháleli ale sportovci. Fotbalisté FC Rokycany měli v půl jedenácté sraz na umělce v Husových sadech, zatímco parta, která se pravidelně schází na Jižním předměstí, se po urputné bitvě přesouvala k hodnocení do restaurace U Václava. S větším míčem to zkoušeli také florbalisté FBC.

ROKYCANSKO - Úbytek dramatických událostí na přelomu roku pocítili i rokycanští hasiči. Na Silvestra otevírali dopoledne prostory v Pivovarské ulici. třicet minut po nástupu letopočtu 2023 pak byli přivolání k požáru trávy v Cheznovicích, kde jim pomáhali členové domácího sboru.

ROKYCANY - Pacienti, kteří jsou hospitalizováni v odděleních rokycanské nemocnice, musí nyní oželet přítomnost svých nejbližších. Od pátku 30. prosince zde platí zákaz návštěv.

ROKYCANY - Především stále ještě odpočívající školáci mohou využít sportoviště v okresním městě. Volné bruslení se v pondělí uskuteční od 10.30 do 12 hodin. Zpřístupněn je rovněž areál na Jižním předměstí (8 až 18.30) a po dvoudenní odstávce se otevírají dveře krytého plaveckého bazénu (9 až 21 hodin).

Novoročního závodu cyklistů a běžců se zúčastnilo čtyřicet nadšenců
Pro výhru si do Rokycan přijel Jan Beneš z Klatov na kole