Malá vesnička na Rokycansku se poslední listopadový pátek ocitla v obležení kriminalistů. Měli údajně vytipovaný dům, ve kterém se nacházel materiál pro výrobu omamných látek. „Rokycanští kriminalisté 28. listopadu realizovali v objektu v Siré akci k zamezení výroby omamných a psychotropních látek," potvrdila mluvčí Policie ČR Hana Kroftová.

Zeptali jsme se také starostky Siré Hany Novákové. „Při policejních manévrech jsem nebyla na místě," sdělila představitelka vesničky. „Ze strany policie jsem ovšem byla požádaná o mlčenlivost," dodala Nováková. Také muži zákona jsou na uvolnění informací opatrní. „S ohledem na to, že případ je na samém počátku prověřování, nebude policie poskytovat v současné době podrobnější informace. Případ prověřuje Služba kriminální policie a vyšetřování Rokycany," uzavřela Kroftová.

Obyvatelé byli neobvyklými manévry šokovaní. „Vůbec jsme nevěděli, co se děje. Už dříve se okolo tohoto domu pohybovala podivná individua. Dokonce jsme měli strach i o děti, které místem musely procházet. Původně jsme předpokládali, že je zde nelegální palírna," svěřila se jedna z obyvatelek Siré.

Není to však poprvé, kdy ochránci zákona zasáhli včas. Dvacátého listopadu byl zadržený třiapadesátiletý muž v Hrádku. Ten měl v úmyslu vyrábět pervitin. Za několik desítek tisíc korun měl pořídit tablety, které měly sloužit k výrobě drogy. V případě, že by přípravu dokončil, celkové množství hydrochloridu metamfetaminu (pervitin), by se pohybovalo okolo sto gramů. Pachateli takového skutku hrozí dle zákona odnětí svobody až na pět let.