Nápad vybudovat na Rokycansku historicky první sjezdovku se ztrácí v mlze. Projekt, jehož počáteční etapa by znamenala postavit lávku přes Berounku, se začíná komplikovat. Pro některé chataře je malý skiareál doslova tabu.

Propojení dvou mikroregionů severního Plzeňska a Rokycanska není zdaleka tak jednoduchou disciplínou. Původní plán zahrnoval jednak ´přemostění´dvou vzdálených břehů (a to mezi Olešnou a Čivicemi), jednak výstavbu lyžařské sjezdovky. „V současnosti probíhá studie, která má stanovit vhodnou lokalitu pro umístění lávky,” sdělil němčovický starosta Karel Ferschmann.

Projekt by přinesl oběma obcím výhody. Daná oblast by se rozhodně stala turisticky atraktivnější, a to zvláště kvůli sjezdovce. Zde ovšem nastává kámen úrazu. Tamějším chatařům se nápad nelíbí. Hlavním důvodem nesouhlasu je zřejmě to, že rekreanti by přišli o své soukromí. Vladimír Černý jakožto iniciátor konceptu v současnosti čelí kritice. Bohužel se odmítl
k záležitosti vyjádřit. Zůstává tedy otázkou, zda uvedená vlna nevole celý připravený návrh zastaví. I když výstavbu sjezdovky možná ohrozí, zbudování lávky nikoliv. „Peníze už máme díky dotaci z Plzeňského kraje, půjde-li vše dobře, stavět by se mohlo v roce 2013,” dodal Ferschmann.