Nevyužité pozemky u zimního stadionu se dočkají nové role. Změní se v takzvanou street plazu se skateparkem a víceúčelovým hřištěm. Od roku 2014 pracuje město se studiemi řešení plochy, a to ve čtyřech variantách.

Hlavní přístup do nového sportovního areálu je plánovaný lávkou z Čapkovy ulice přes náhon. Předpokládá se totiž oplocení areálu, ale vstup do něj bude zdarma.

„Součástí prostoru nového areálu by měla být street plaza, což je betonový monolitický skatepark. Nabízí různě členité technické prvky napodobující prostředí ulice, včetně konstrukčních překážek. S využitím se pamatovalo i pro kola BMX a in-line brusle," uvedl k záměru místostarosta Jan Šašek. Součástí by mělo být také vybudování takzvaného street workoutového hřiště, vymezeného aktivitám spočívajícím ve zvládání různých cviků na stacionárních posilovacích strojích. Zamýšlený volnočasový areál má doplnit i zázemí s odpočinkovou plochou, posezením a pítkem. „Chceme mít za město jistotu, že vybudované sportoviště bude mít takové parametry, které potenciálním uživatelům budou plně vyhovovat. Také jsme se chtěli přesvědčit, že v Rokycanech je dostatečně početná komunita, aby dokázala prvky nového volnočasového hřiště plně využívat," zdůraznil místostarosta Šašek.

Představitelé města se proto opakovaně sešli se zástupci cílových skupin skateové komunity, příznivců in-line bruslení a kol, ale i uživateli venkovních posilovacích stro-jů. „Seznámili jsme je s navrženými variantami a postupně se shodli na jedné, ke které nám zároveň sdělili své praktické připomínky," informoval o vývoji situace Šašek.

Více informací v dnešním vydání.