Za odměnu navíc dostanou sladkosti a dočkají se ohňostroje. Děti lyžují zadarmo, pro rodiče a další doprovod je nachystáno občerstvení (to se platí).

Silvestr na Šanci jen na botách

Po třech letech (poprvé od roku 2019) uspořádá na Silvestra tradiční rozloučení se starým rokem na nejprudší české sjezdovce Šance místní horská služba. Letos to bude už po 46. Jelikož Šance je svahem, který se technicky nezasněžuje a přírodní sníh tu roztál během Vánoc a nový těžko do 31. 12. připadne, tak jej skupinka zájemců seběhne na botách s pochodněmi v rukou.

Veřejnost může v období mezi svátky po celém železnorudském údolí, kdy mohou být areálová parkoviště zaplněna, využívat zdarma k dopravě mezi zdejšími lyžařskými areály včetně Špičáku městský skibus. Zastávky a jízdní řád jsou k dispozici v místech ubytování, veřejných zastávkách v Železné Rudě/Špičáku nebo oficiálních webech železnorudské oblasti včetně https://lyzovani.spicak.cz/cz/sluzby/skibus/.

Zdroj: Ski&Bike Špičák

Lyžuje se vždy od 8.30 do 16 hodin, kdy jsou v provozu čtyřsedačková lanovka, kotva na Spodní Šanci a přibližovací vlek k hlavnímu parkovišti.