Informoval o tom redakci jeden z občanů Pavlovska Jaroslav Monhart ml. „Už se to stává jakýmsi pravidlem. Kontejnery na tříděný odpad někdo zavalí černými pytli s netříděným komunálním odpadem. Nejen, že netříděný odpad neodvezou, což je pochopitelné, ale dělá to ještě větší nepořádek," prozradil Monhart.

„V pytlích se ale objevují už i potraviny, takže pytle zaujmou i psy a hlavně kočky, které se do nich snaží dostat. Vypadá to, jako by se někdo stěhoval, nebo vyklízel pozůstalost. V tom případě tu ale bývá postavený velkoobjemový kontejner, takže nechápu, kde je problém. Tohle patří tam," apeloval na neznámého Monhart, který se rozhodl nápravě pomoci a odpad si na vleku dobrovolně vzal před svůj dům k popelnici. „Nemám na to trpělivost okolo toho denně chodit se psem na procházku. Zkrátka se zkusím domluvit s popeláři, jestli to do vozu ode mě vezmou," rozhodl se Monhart.

Dotyčný, kdo se odpadu takto zbavuje se vystavuje riziku pokutování. Pokud jde o znečištění veřejného místa , tak do tisícikoruny. Pokud založí skládku, nebo ukládá odpad mimo místa k tomu určená, pak dokonce do výše až 50 tisíc. Porušení vyhlášky obce nebo města o odpadech je pak sankcionováno až 30 tisíci.