Kařez Četné haldy pneumatik a dalšího odpadu za hotelem Bouchalka, při dřívější státní silnici vedoucí do Kařeza, už nehyzdí krajinu. Za redakci se připojujeme k těm čtenářům, kteří píší, že takový čin je na metál. Léta trvající peripetie kolem pokusů o její odstranění skončila. Černá skládka je konečně zlikvidovaná a v termínu, jenž okolní obce předpokládaly. Náklady však nepůjdou za majitelem pozemku, ale za nimi. „Člověk zapsaný na katastrálním úřadu je totiž nezvěstný," uvedla starostka Újezda u Cerhovic, jemuž lokalita územně přináleží, byť je pro něj hodně okrajový. Prodali ji tedy už zmíněnému soukromníkovi. Velkým problémem bylo, že drátěnka oplocující plochu na mnoha místech povolila a hromady odpadů narůstaly.

„O uhrazení nákladů souvisejících s likvidací divoké skládky jsme se podělili s Újezdem. Protože ležela na přístupové cestě do Kařeza, dostávali jsme neustále kritické připomínky, co s tím uděláme," objasňoval zainteresovanost starosta Václav Krofta. Záležitost si ale vzal za svou také Zbiroh a umožnil uložit nepořádek na skládce, jíž vlastní. I katastr města totiž s uvedeným velkosmetištěm sousedilo. „Jezdím kolem pravidelně, abych se dostala za Zbiroh. Byla to hrozná vizitka kraje. Vítám, že se podařilo věc dotáhnout do konce. Škoda, že nemohou být postižení ti, kteří se na takovém nepořádku podíleli," míní Květa Taušová.

Do budoucna už podobné vandalství nikomu neprojde. „Celé území je od nynějška monitorované kamerovým systémem, platí na něm zákaz odkládání nepotřebných věcí. Tedy vytváření černých skládek, a to pod pokutou padesáti tisíc," zdůraznil Krofta.