VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola dotykem se týká i devítiletky TGM

Rokycany - Dvanáct škol po celé republice je zapojeno do projektu Škola dotykem. Mezi nimi rokycanská devítiletka TGM a také její žáci i učitelé se zapojili do výzkumu. Zjišťovalo se uplatnění dotykových technologií ve výuce.

20.11.2014
SDÍLEJ:

ROKYCANSKÁ DEVÍTILETKA TGM je jedinou ZŠ v kraji, které se týká projekt Škola dotykem. Žáci i pedagogové se zapojili do výzkumu o užívání technologií ve výuce.Foto: Deník/Václav Havránek

V rámci šetření odpovídalo bezmála čtyři sta chlapců i dívek a 85 pedagogů na množství oborů. Dotazník na téma digitálních technologií měl zjistit, jak pracují s internetem a počítačem doma i ve škole. Učitelé měli za úkol vyjmenovat používané technologie. Z výsledků vyplývá, že 62 procent žáků souhlasí s tvrzením: „Věřím tomu, že mi počítač / tablet pomůže lépe se učit". Naopak 18 procent respondentů s ním nesouhlasí a 20 procent dotázaných neví. S výrokem, že by je používání počítače / tabletu při výuce zpomalovalo, nesouhlasí 61 procent žáků. Kladně odpovědělo 21 procent a 18 procent neví. Žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol byl položen dotaz, nakolik je podle nich důležité učit se pomocí počítače, protože jim to pomůže při dalším studiu. S tímto tvrzením souhlasí 70 procent, 20 procent neví a zbytek nesouhlasí. Zajímavý je také názor na používání počítače ve více hodinách. Až 75 procent dotázaných by jejich častější používání uvítalo.

Učitelé se vyjadřovali k tomu, jaký vliv má na žáky a studenty používání informačních a telekomunikačních technologií (ICT) ve výuce. Pozitivně hodnotili vliv na jejich úsilí, motivaci a radost z učení. Stejně tak se vyjádřilo 87 procent dotázaných k tomu, zda má používání ICT vliv na budoucí uplatnění žáků.

Autor: Václav Havránek

20.11.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení