VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v ulici Míru začíná od páté třídy s výpočetní technikou

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ Rokycany – S novým vedením zahájí nadcházející školní rok Základní škola v ulici Míru. Ředitelkou se stala Hana Šlégrová a její zástupkyní Lenka Zátková. Deník zajímalo, k jakým změnám dojde.

2.9.2010
SDÍLEJ:

Foto:

BOŽENA ŠOPEJSTALOVÁ
Rokycany – S novým vedením zahájí nadcházející školní rok Základní škola v ulici Míru. Ředitelkou se stala Hana Šlégrová a její zástupkyní Lenka Zátková. Deník zajímalo, k jakým změnám dojde.
„V prvních dnech nebudou tak velké, ale dost jich už připravujeme. Třeba v případě cizího jazyka v prvních ročnících. I u nás se mu děti už v první a druhé třídě učí, ale zatím formou kroužků. Od příštího roku by ale měly angličtinu včleněnou mezi povinné předměty. Do výuky už teď ale budou mít žáci zařazenou výpočetní techniku. Od páté třídy to bude jedna hodina týdně, v šestém až devátém ročníku po dvou. Další předměty budou stejné jako na ostatních školách, jen jsme někde oproti dřívějšku na přání učitelů změnili hodinový poměr jejich výuky.“

Jakou největší změnu chystáte do budoucna?

„Chceme se ve zvýšené míře věnovat estetické výchově. Všechno ale samozřejmě záleží na počtu žáků a jejich zájmu. Obecně bychom od příštího roku chtěli rozšířit výuku hudební výchovy. Může se to však týkat i českého jazyka. Na prvním i druhém stupni totiž výborně fungují dramatické kroužky a mohly by přibýt také hodiny tvůrčího psaní. O rozšíření se dá uvažovat rovněž u výtvarné výchovy. Záleží na dětech, co budou preferovat. “

Na prvém místě jste jmenovala hudební výchovu. Znamená to, že v tomto směru jsou plány nejpropracovanější?

„Hned od září ve škole začne pracovat pěvecký sbor. Nepovinně, ale bude to už pří– prava na chystanou rozšířenou výuku hudební výchovy. Mi– mochodem, už o Dni Rokycan bychom se chtěli předvést. Doufám, že se mi s dětmi za čtrnáct dnů podaří něco nacvičit. Vycházet je z čeho. Nadané děti tu prý jsou a vzhledem k tomu, že jsem dříve ved– la pět sborů, mám i materiály, z nichž můžeme čerpat.“

Vlivem předcházející rekonstrukce kmenové školní budovy a ´rozestrkané´ výuky po několika místech měla veřejnost dojem, že ví o ZŠ ulice Míru málo. Dá teď škola o sobě více vědět?

„Určitě, během roku kvůli tomu máme v plánu řadu akcí. Před zápisem to například bude netradičně pojatý Den otevřených dveří. Připravujeme také několik dní otevřené výuky, kdy se rodiče budou moci podívat na to, jak se vede v různých předmětech, a klidně si mohou zkusit se do ní i zapojit. V programu máme též celoškolní projektový den, akademii nebo veliký projekt pro mateřské školy nazvaný Škola nanečisto s chytrou tabulí. Veřejnost se o nás dozví i z webových stránek a informačních tabulí.
ZŠ ulice Míru je veliká a krásná škola s moderním technickým vybavením na výši. Chceme, aby se vědělo, co všechno se tu dělá a jaké máme úspěchy. Leccos by se dalo podnikat i s spolu s o– statními devítiletkami, ale to všechno je ještě o domluvě.“

2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Ilustrační foto.

Plzeň schválila novou vyhlášku proti hazardu

Florbalové týmy gymnázia a Jižního hrály krajské finále

Rokycany – Hala gymnázia patřila aktérům florbalového turnaje škol. Krajské finále oslovilo kluky i děvčata ze šestých a sedmých tříd regionu, přičemž vítězové si zajistili postup do republikové kvalifikace (24. ledna v Plzni).

Sluchově postižení se opět sejdou

Rokycany – Poradní den, který pořádá Místní organizace sluchově postižených Rokycany jednou měsíčně, se mimořádně posouvá už na úterý 19. prosince.

U studentů bodoval Jiří Drahoš i Miloš Zeman

Plzeňský kraj - Nejtěsnější výsledek studentských prezidentských voleb, jež se tento týden konaly, zaznamenal Plzeňský kraj.

Víčka se sbírají do konce roku

Rokycany, Kamenný Újezd – Už více než dva roky sbírají čtenáři Rokycanského deníku víčka pro Honzíka Šmejkala z Hrádku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT