Jednací řečí je angličtina a společným cílem je obrátit pozornost talentovaných lidiček k nadnárodním problémům, prohloubit jejich vnímání a hledat společně cesty ke zmírnění a odstranění. Tentokrát se budou zamýšlet nad tím, jak neplýtvat potravinami a naopak je zajišťovat na ekologické bázi. Spolupráce na tématu Jak nakrmit lidi celého světa se bude odvíjet metodou Design Thinking. Jedná se o definování klíčových problémů využitím souboru kreativních metod a přístupů, s vytvářením alternativních řešení. Takových, která dosud neexistovala a která pomohou jednoduše se vypořádat s problémem.

Během týdne se účastníci podívají i do Amsterdamu, tam si mimo jiné užijí cestování lodí po kanálech. Prohlédnou si i Leiden, Kat-wijk a Noordwijk. V rámci pobytu navštíví muzea, školy i laboratoře univerzity. „Děti se už mezi sebou znají, protože máme za sebou týdenní akci v Plzni, kam za námi dorazili Slovinci i Holanďané. Další projektové setkání se zahraničními přáteli jsme absolvovali také v Brně. Jiná parta byla ve slovinské Ljubljaně a na týden jsme byli rovněž v Anglii,“ uvedla učitelka Jana Šopejstalová.

Coby matka a zároveň ředitelka školy nám Iveta Vodičková řekla: „Děti se těšily, pro rodiče byla situace rozporuplná. Přece jen šlo o let do cizí země. Ale poznají nové věci a je před nimi krásný program.“

„Jsme dobrá parta, určitě si to v Holandsku užijeme a hlavně si procvičíme angličtinu!“ mínil při odjezdu Jirka Rejzek.