Podíl na tom mají i žáci rokycanské ZŠ ulice Míru. Na základě různých akcí a sbírek, které uskutečnili, se jim podařilo dát dohromady obnos deseti tisíc korun. „S dalším finančním zhodnocením záměru a přeměnou na vybavení pro africké školáky nám pomohla firma Papera,“ sdělila ředitelka školy Hana Šlégrová.

Nejedná se ale zdaleka o první pomoc dětí. Podle svých sil například přispěly i projektu pro výzkum Crohnovy choroby, poslali finance na svatovítské varhany ap.

Jako jedna ze stonožkových škol ale ulice Míru nepomáhá jen v akcích vyhlášených Stonožkou oficiálně. Sama si hledá účel pomoci. Na popud učitelky Dolanové žáci objevili místo pečující o lidi, které i v dnešní době trápí nouze a nemají ani na základní potraviny. Je to Domov sv. Máří Magdaleny v Jiřetíně poskytující pomoc matkám s mentálním postižením a jejich dětem. Nejprve škola uspořádala plyšákový jarmark a výtěžek z prodeje donesených hraček byl přidaný k darům ve formě trvanlivých potravin, hy-gienických potřeb a hraček. Ani se nemohly vejít do auta, kterými je, spolu s čerstvě dokoupenými jogurty, ovocem a zeleninou, ředitelka školy do Jiřetína vezla. I do budoucna chtějí v pomoci pokračovat.

„Učíme naše žáky, že život má také své stinné stránky. Ale když se spojíme, můžeme pomáhat a dělat tak dobré skutky,“ říká Šlégrová.

I sama Stonožka své věrné pomocníky odměňuje. A tak si díky ní kluci a děvčata ze ZŠ ulice Míru před pár dny užili výpravu do Zoo Praha, při níž se jim věnoval průvodce.

Ilustrační foto.
Rybáři obsadí Dvorský rybník