„Zvládli jsme ho za prvních čtrnáct zářijových dnů. Do bazénu jsme docházeli denně. Tato intenzivní výuka je určitě lepší, než když mají děti lekci jednou nebo dvakrát týdně. Zvládli to všichni dobře, ani nikdo neulehl,“ chválila děti učitelka Ivana Urbánková.

Spokojen s nimi byl i vedoucí plavecké školy Jiří Řezáč. „Z dvaceti dětí jich deset absolvovalo všechny výukové hodiny ve velkém bazénu. Všech deset také zvládlo uplavat 100 metrů. Ze zbývající desítky zdolalo šest plaváčků vzdálenost pět až deset metrů, pouze jedno dítě neuplavalo nic,“ uvedl Řezáč.

Nejlepší čas na 100 metrů dosáhl Petr Klička (3:38,2), druhý byl Martin Pittner (4:00,9) a třetí Filip Šrámek (4:15,0). „Plavání mě ani moc nebaví, jen trochu. Ale jde mi to. Víc mě baví fotbal, na který chodím,“ svěřil se nejúspěšnější plavec. „To já plavu rád, baví mě to moc,“ přidal se „stříbrný“ Martin.

Od pondělka 17. září budou do bazénu na výcvik docházet jejich kamarádi ze druhé, smíšené a speciální třídy. Střídat je budou předškoláci ze sousední Čechovy ulice. Od října se zapojí už i žáci základních škol a dojíždět budou také přespolní školáci z Dobříva a Mirošova spolu s předškoláčky z Tymákova, Radnic a Hrádku.