Učitelé Základní školy ve Zbiroze a reálky v německém Ambergu se v pátek poprvé společně setkají. Jejich cílem je podrobnější dohoda na spolupráci, kterou za vzdělávací zařízení už jejich ředitelé v červnu podepsali v Německu. Tehdejší slavnostní událost se uskutečnila v rámci další oslavy, kdy Ambergští přejímali titul Škola zaměřená proti rasismu.

Možnost navázání partnerství obou míst zhruba rok předjednávala učitelka němčiny Radka Rédlová - za Zbirožské - a Simona Weissová, učící naopak češtinu, za stranu německou. „Zatím chceme sestavit slovník, který by mapoval školní ´řeč´ dětí, tedy výrazy, jichž během dne při vyučování využívají. Vše by měly doplnit také obrázky,” uvedla Rédlová.

S příjezdem hostů z Německa se počítá zhruba kolem sedmnácté hodiny a setkání zahájí posezení a malé občerstvení v jídelně ZŠ. „Dopředu už víme, že i naše fyzikářka Markéta Soukupová a za Amberg Werner Müller v rámci svých předmětů chtějí prodiskutovat první představy o odborné spolupráci,” sdělila ředitelka Květuše Horáková.

Posezení se zúčastní i starosta Zbiroha Jiří Pražský a tajemník úřadu Jan Květoň. „Na pozvání města čeští a němečtí učitelé utuží navázanou spolupráci, které si velmi považujeme, i při společném večeru v Biskoupkách. V sobotu německé partnery zveme na zámek,” informoval starosta.