Kromě toho se podařilo modernizovat veřejný rozhlas. Dnes je se zasíláním e.mailů o dění v obci hlavním komunikačním pilířem. Fotbalisté se dočkali nového traktůrku pro údržbu trávníku a za pomoci dotace Plzeňského krajebyla v centru Skomelna postavena bezpečnostní zídka. Není to totiž tak dávno, kdy se spěchající řidič kamionu ´podíval´ téměř do ložnice rodinného domku.

Logo Deník na návštěvě.Zdroj: DeníkLoni odstartovala rekonstrukce sídla obecního úřadu. Má širší využití a po dohodě s projektantem bude vstup bezbariérový. Včetně parkoviště a výtahu, což ocení především dříve narození občané.

Ilustrační foto.
Hasiči zamířili do Veselé, při prodeji halenky přišla žena o 50 tisíc korun

Při diskusi s vedením obce jsme nezapomněli ani na plány a představy. Těmi nejreálnějšími je v roce 2023 modernizace veřejného osvětlení (projekt je hotový), společnost ČEZ hodlá do země ukrýt elektrické vedení a řidiči autobusů se dočkají nového obraciště, neboť zde končí jedna z linek. „Během na delší trať je odkanalizování obce včetně výstavby čističky odpadních vod. pro Skomelno určitě jedna z nejdůležitějších a nejdražších záležitostí v jeho historii. Bude záležet, zda uspějeme s dotačními žádostmi,“ podotýká starosta.

Za nákupem to mají místní blízko. prodejna je otevřena pět dní v týdnu a zákazníci jsou se sortimentem spokojení. Pokud jde o pivaře, mohou navštívit hospodu v sokolovně.

Ani s lékařským vyšetřením to není tak složité – nabízí se služby specialistů v Rokycanech, Radnicích nebo Zbiroze.

Muzikantské setkání v Rokycanech má za sebou dvacátý ročník.
FOTO, VIDEO: Rokycany obsadili dudáci, setkání se konalo už podvacáté