Vytrvalost šmejdů nezná mezí. I když před několika málo dny utíkali z pronajatého sálu před Českou obchodní inspekcí a televizními kamerami okny, včera se na místo vrátili znova. Možná, aby si napravili pochroumané ego.

Nešťastné pozvání

Tentokrát jsme tam vyrazili my ve dvoučlenné sestavě redaktorů Rokycanského deníku. Poděkovat za to můžeme samotným organizátorům. I když nás o akci informovalo několik čtenářů, bez pozvání by jsme se do prostor sálu nedostali. Chybu prodejci udělali, když telefonem pozvali i jednu z našich kolegyň, konkrétně Janu Moulisovou. Ta příležitosti využila a pozvánku si nechala poslat na svoji adresu. A ta dorazila. Jakoby doprovod, jsem byl já. Rázem se z nás stali ´životní partneři´. Alespoň tedy v sále restaurace. Na akci dorazíme přesně na čas. Pán u dveří kontroluje pozvání, já se představuji.

Do rukou dostáváme očíslované kupóny, do kterých máme poté vypsat své údaje, pro potřeby firmy. Uprostřed sálu stojí dva stoly, z části už obsazené, zejména seniory. Další z mužů nás posadí. Vypínám zvonění u telefonu, zapínám nahrávání.

Pro zákazníka vše…

Přátelsky naladěný pán, jméno je asi zbytečné zveřejňovat, pochybuji, že bylo pravé, nás vítá a informuje o plánu dopoledne, včetně přestávek. Také nám vysvětluje důvod vyplnění dotazníku. To kvůli majiteli, aby doložil, komu a jaké slevové a dárkové poukazy dal. Ostatně i proto na nás míří i videokamera, která nás nahrává.

Záznam pravděpodobně ale bude spíše sloužit k tomu, že pokud by se posléze z hostů vyklubala například inspekce, mohly být pro pozdější využití tedy varování, zaznamenány jejich tváře. Sedíme, mlčíme a posloucháme se zaujetím dál.

Kupóny do řetězce

Pravděpodobně jediný, nebo alespoň jeden z důvodů návštěvy lidí na předváděcí akci je ten, že slibuje jako poděkování finanční odměnu ve formě kupónu do jednoho z řetězců. Kterého? Nevíme. Během pár minut hlavní osoba prodejce, několikrát zopakuje, že nejde o žádný prodej, ale představení novinek pro další rok. Ty jsou postupně odhalovány sametovým přehozem.

Pokračování na straně 3 čtvrtečního vydání Rokycanského deníku.