VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sníh zlobil. Kolaps nezpůsobil

Rokycansko - Nová bílá pokrývka silničáře nezaskočila. Většina vozovek v okrese byla dobře průjezdná.

25.1.2011
SDÍLEJ:

Obrázek byl stejný po celém Rokycansku. Další sněhový příděl mizel za pomoci techniky. Snímek je z parkoviště nákupního centra v rokycanské Plzeňské ulici. Foto: Deník/Václav Havránek

Od nedělního večera zase údržba komunikací zaměstnávala všechny pluhy a sypače Správy a údržby silnic Rokycany.
Sypalo se solí i inertním materiálem a průjezdnost nebyla nikde omezená. „Závažné problémy se nevyskytly, nejhůře se situace jevila v okolí Svojkovic, Holoubkova a Cheznovic,“ sdělil dispečer Martin Bittner.

Napilno měly i firmy, s nimiž úřady dohodly údržbu komunikací ve vlastnictví obcí. „Na protahování hlavních cest máme dohodu se statkem Hamouz, o zbývající v okolí svého domu už se postarají občané,“ sdělil zvíkovecký starosta Petr Uher. O tom, že by kvůli počasí tentokrát autobusy nabíraly zpoždění, povědomí neměl.

Přesto některé okolní obce se sněhovou pokrývkou bojovaly. Podle Jana Stejskala, dispečera autobusové dopravy Hrouda s.r.o., se na Rokycansku vyskytly problémy hlavně v menších vískách, jako například v Ostrovci nebo Sebečicích. Tyto komunikaci mají na starosti samotné obce a jejich úprava tedy trvá vždy o něco déle. Právě z uvedených důvodů autobusy jezdily se zpožděním, ovšem jen minimálním. Na hlavních tazích se, podle Stejskala, komplikace neobjevily.

Podobně situaci hodnotil také Jaroslav Hošek, vedoucí dopravního útvaru ČSAD Plzeň: „Naši řidiči nemuseli v průběhu dne řešit žádné závažné obtíže. Ojediněle se některé linky zdržely v řádu několika minut, větší nesnáze jsme nezaznamenali.“

25.1.2011
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

PŘÍMO V PROSTORÁCH Probační a mediační služby Rokycany její vedoucí Zdeňka Blažková zodpovídala dotazy studentů Gymnázia a Střední odborné školy Rokycany.

Gymnazisté se vydali za odborníky z mediační služby

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Karolína Kapounová půjde poprvé k volební urně

Příkosice – V červnu bylo Karolíně Kapounové z Příkosic osmnáct let. Letos poprvé půjde k volbám. Osud republiky jí není lhostejný.

Desetičlenná komise velela Mýtu

Mýto - Bezmála dvanáct set oprávněných obyvatel mohlo odevzdat svůj hlas v Mýtě.

Raková jede do Mýta, Radnice do Strašic

Rokycansko – Fotbalisté se posunuli do podzimního finiše.

Nemocnice hledá šéfa představenstva

Rokycany – Rada Plzeňského kraje schválila vypsání výběrového řízení na obsazení předsedy představenstva společnosti Rokycanská nemocnice, a. s.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení