Od 13 do 17 hodin se zde ve spolupráci s představiteli města uskuteční Den s technikou. Areál bude ovšem zpřístupněn už od devíti hodin a tentokrát se vstupné neplatí!

„Návštěvníkům nabídneme stroje, které jinak zůstávají veřejnosti utajené,“ konstatuje šéf muzea František Koch. Začíná se jízdami těžké techniky a zhruba ve 13.30 se pochlubí příslušníci Záchranného útvaru Zbiroh. Následuje prezentace replik, které vyráběli aktivisté muzea (Panther, Tiger, Erhard) a ve 14 hodin policisté zadrží nebezpečného pachatele.

Po předvedení ženijní techniky se představí profesionální hasiči z Komenského ulice. Pokud to počasí dovolí, mají pro ty nejmenší přichystané překvapení. Od 15.30 do 17 hodin je pro zájemce zajištěný průvodce a ti statečnější využijí nabídku svézt se v pásových strojích.

Celým odpolednem se prolíná škola tankisty pro zvídavé kluky i děvčata a prohlédnout si lze unikátní prostředky. Jmenujme tanky T 34, T 55, T 72 a dále obrněné transportéry, Pragu V3S, bojová vozidla pěchoty, atd.

V areálu budou k vidění i dvě výstavy – Na křídlech svobody a Srpen 1968 v Rokycanech. Kromě toho vystoupí složky integrovaného záchranného systému a policisté odtajní svoji výstroj i výzbroj včetně vozidel dopravní složky.