Pro město Zbiroh jej díky sponzorům získala agentura Kompakt. Jedná se o devítimístný Renault Master s prostornou kabinou a využívaný bude i pro potřeby okolních obcí.

„Jsme rádi, že se projekt podařilo dotáhnout v náš prospěch do konce. Jedná se o službu, která tu dosud nebyla. Víme, že starší lidé mají kolikrát problém s dopravou, chtěli jsme jim tímto způsobem pomoci,“ uvedl starosta města Milan Rusek. Zbiroh sám se stal jedním z největších sponzorů dvakrát – vloni a letos – přispěl 75 tisíci korun.

Vozidlo si nikdo nesplete, protože ho kryje reklama různých firem i obcí. Právě toto zveřejnění je reciprocí za finance, jimiž byl z jejich strany nákup vozidla podpořený. „Někteří však se na záležitosti podíleli i bez nároku na reklamu. Navíc se jednalo o firmy nejen místní,“ uvedl za Kompakt oblastní ředitel Pavel Černý. Pokud jde o samotné Rokycansko, bylo mezi dárci 34 obcí a firem.

„Vůz je už devátým, který v okrese Rokycany od roku 2005 předáváme,“ dodal Černý.

„Automobil bude lidi dopravovat k lékaři, na nádraží a podobně. Nyní je nezbytné uzavřít veřejnoprávní smlouvy s obcemi, které na záměr přispěly, stanovit nějaký objednávkový systém pro zájemce a harmonogram provozu,“ dodal Rusek.