Potěšitelné je, že dění kolem zavřené budovy se opět dává do pohybu. Ani teď ale není zdaleka jasné, co s ní. Rekonstruovat či bourat a sta vět? Zavřená je od září 2016. Postaraly se o to dřevokazné houby ve stropních konstrukcích. V průběhu roku 2017 sokolové objekt převedli na Rokycany.

„Vzhledem k tomu, že vloni se uskutečnily volby, bylo rozumné, aby rozhodnutí o řešení tak rozsáhlé a zásadní akce počkalo na nové zastupitelstvo,“ konstatoval starosta Václav Kočí. Na pondělní jednání zastupitelů odbor kultury připravil ke zvážení návrh aktivit, které by do budoucna zařízení mělo splňovat kvůli multifunkčnosti. Zařazené je mezi ně třeba i kino. Připomínky či další návrhy funkcí, které by objekt měl zaštiťovat, předají příští týden. Rada se materiálem bude zabývat dvanáctého a jejími závěry pak zastupitelstvo. Následným krokem by měla být poptávka mezi architekty, zda přijatý záměr lze uskutečnit ve zrekonstruovaném objektu či spíše navrhnout novou stavbu.

Pro pilu pod Kotlem kvůli kůrovcové kalamitě a zároveň na základě rychle se množících požadavků občanů Lesy města Rokycan obstaraly novou štípací linku.
Rokycanští získali novou štípací linku