Rokycany si mohou odškrtnout poslední opravenou část v rámci mohutné rekonstrukce Jiráskovy ulice. V pondělí byl otevřen úsek od křižovatky u sokolovny do Dukelské ulice. Oprava se týkala povrchu, chodníků a inženýrských sítí. Během července firma dokončí v ulici Svazu bojovníků za svobodu chodníky. Pro chodce bude ulice přístupná vždy po jedné straně.

Omezení však čeká do konce srpna osobní i veřejnou dopravu kvůli uzavření silnice z Oseku na Vitinku a do Bušovic. Objízdná trasa je vytýčena: Osek – Březina – Břasy – Stupno – Všenice – Střapole – Sedlecko – Bušovice – Vitinka a opačně. Opatření pocítí mimo jiné pasažéři dvou autbusových linek.

Spoj z Plzně přes Chrást do Bušovic a Vitinky se bude otáčet ve Vitince.

Linka Volduchy – Osek – Plzeň zamíří z Oseku přes Rokycany a dál ve směru do Plzně. S tím, že cestující nemohou počítat se zastávkami v úseku od ZD Osek, ZD Vitinka, Bušovice, Smědčice, Chrást, Lidový dům, ZŠ, rozvodna, Dýšina, Zábělá, Doubravka a Plzeň, Opavská. Náhradními zastávkami v Plzni budou U Václava, U Pietasu a Divadlo Alfa.

Redukce provozu souvisí s napojením severního Rokycanska na dálnici, vrcholit by akce měla v dubnu 2026. Konečná sjednaná cena je 360 milionů korun s daní. Kvůli investici je už měsíc významně omezena doprava z Rokycan do Litohlav a je uzavřen nájezd na dálnici ve směru na Plzeň a sjezd z dálnice od Prahy.